D-Link DES-1005C/E 5-Port Switch Fast Ethernet
Login
In stock - available for delivery within a few days
Ordered by 2 p.m. - usually shipped the same day
Item no. 21182519
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DES-1005C/E
EAN 790069478574
Item weight 0.16 kg
Description
Schnelles Netzwerk – ganz einfach
  • 5 Hochgeschwindigkeits-Fast-Ethernet-Ports
  • Innovative D-Link Green Energiesparfunktionen
  • Kompaktes Design für flexible Platzierung
  • Lüfterloses Design für geräuschlosen Betrieb
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerk-Switches
Product type Netzwerk-Switch
Colour white
Network standard Fast Ethernet
LAN (Mbps) 10/100
Quantity of ports 5
Fast Ethernet Ports RJ-45 5
Power over Ethernet (PoE) nein
Stackable nein
Dimensions (HxWxD) 85 x 52 x 22 mm
Power supply Externes Netzteil
Mains connection Gerät-Konturstecker, Typ-C
Operating temperature min. 0 °C
Operating temperature max. 40 °C
Storage temperature min. -40 °C
Storage temperature max. 70 °C
Height 22 mm
Width 85 mm
Depth 58 mm
Weight 56 g
Height of packaging (single piece) 80 mm
Width of packaging (single piece) 90 mm
Depth of packaging (single piece) 100 mm