D-Link DGS-1100-05V2 Gigabit Smart Managed Switches
Login
In stock - available for delivery within a few days
Ordered by 2 p.m. - usually shipped the same day
Item no. 21182062
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DGS-1100-05V2/E
EAN 790069453403
Item weight 0.558 kg
Description
Benutzerfreundliche Weboberfläche
DGS-1100-05V2
  • 5x 1000Base-T
  • Fanless
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerk-Switches
Product type Netzwerk-Switch
Colour black
Network standard Gigabit Ethernet
LAN (Mbps) 10/100/1000
Quantity of ports 5
Gigabit Ethernet Ports RJ-45 5
Power over Ethernet (PoE) nein
Mounting form Desktop
Management Layer2
Stackable nein
Power supply Externes Netzteil
Mains connection Gerät-Eurostecker, Typ-C
Height 100.5 mm
Width 82 mm
Depth 28 mm
Weight 0.32 kg
Height of packaging (single piece) 100 mm
Width of packaging (single piece) 150 mm
Depth of packaging (single piece) 220 mm