| Item no.: | 04161033 |
|---|---|
| Manuf. item no. | D-SO01-0019 |
Ecovacs DEEBOT T30C GEN 2 EU, black
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Vacuum & mop robot (Black) with All-in-One OMNI station, ZeroTangle 3.0, up to 20,000 Pa suction power, TruEdge 2.0 Adaptive Edge Cleaning, TrueMapping 2.0, Auto-Lift Mopping, 75°C Hot Water Mop Washing, and Automatic Self-Cleaning System.
- 20,000Pa Suction Power
- OMNI Station, Auto-Empty, 75°C Hot Water Mop-Washing, 45°C Hot Air Drying, auto cleaning solution adding
- ZeroTangle 3.0, Anti-Tangle Side Brush and Main Brush
- TruEdge 2.0
- OZMO Turbo 2.0
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Suction & Cleaning |
| Product type | Robot hoover |
| Colour | black |
| Scope of delivery | Stofzuigrobot, OMNI-station, oplaadkabel, filter, dweilpads, hoofdborstel, zijborstel, handleiding |
| Model description | DEEBOT T30C |
| Hoover type | Robot hoover |
| Cleaning functions |
|
| Robot dust container volume | 260 ml |
| Robot water tank volume | 55 ml |
| Dust container volume station | 3 l |
| Fresh water volume station | 4 l |
| Dirty water volume station | 4 l |
| Acoustic level | 65 dB |
| Max. Height door threshold | 20 mm |
| Battery capacity | 5200 mAh |
| Battery life | 220 min |
| Loading time | 300 min |
| Charging station | yes |
| Suction station | yes |
| Power | 35 W |
| Suction power | 25000 Pa |
| Charging indicator light | yes |
| Smart Home compatible | yes |
| Smart home system |
|
| Docking station height | 53.3 cm |
| Docking station width | 35 cm |
| Depth of docking station | 47.7 cm |
| Number of batteries | 1 pieces |
| Battery | built-in |
| Battery technology | Li-Ion |
| Height | 100 mm |
| Width | 353 mm |
| Depth | 352 mm |
| Weight | 11.6 kg |
| Height of packaging (single piece) | 400 mm |
| Width of packaging (single piece) | 600 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 390 mm |
| Package weight (single piece) | 16.353 kg |