Ecovacs DEEBOT T30e OMNI EU
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Vacuum & mop robot with All-in-One OMNI station, 25,000 Pa suction power, ZeroTangle 3.0 Technology (incl. ARClean Side Brush), OZMO Turbo 2.0, Auto-lift Mopping, TrueMapping 2.0 & TrueDetect 3D, and intuitive mobile control.
Cleaning Power Unleashed with ZeroTangle 3.0 technology- ZeroTangle 3.0 Anti-tangle Technology
- ARClean Anti-tangle Side Brush
- Triple-V Anti-tangle Structure Mainbrush
Unrivaled Cleaning Performance
- 25000Pa Suction Power
- Carpet Cleaning Strategy and Auto-lift Mopping
- OZMO Turbo 2.0
OMNI Station with Automatic Self-cleaning Liberates Your Hands
- OMNI Station
- Aesthetic Station Strong, but Small and Stylish
- Off-peak Charging
Intelligent Path Planning for worry-free cleaning
- TrueMapping 2.0
- TrueDetect 3D
- 20mm Threshold Crossing
Intuitive Interaction for Home Cleaning Experience with deep customization
- Seamless Mobile Control
- Spot Cleaning
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Suction & Cleaning |
| Product type | Robot hoover |
| Colour | black |
| Hoover type | Robot hoover |
| Cleaning functions |
|
| Robot dust container volume | 260 ml |
| Robot water tank volume | 70 ml |
| Dust container volume station | 3 l |
| Fresh water volume station | 4 l |
| Dirty water volume station | 4 l |
| Acoustic level | 64.4 dB |
| Max. Height door threshold | 22 mm |
| Battery life | 180 min |
| Loading time | 240 min |
| Charging station | yes |
| Power | 25 W |
| Suction power | 25000 Pa |
| Smart Home compatible | yes |
| Smart home system |
|
| Docking station height | 53.3 cm |
| Docking station width | 35 cm |
| Depth of docking station | 47.7 cm |
| Battery category | Portable battery |
| Battery Voltage | 16.6 V |
| Battery Capacity | 5200 Ah |
| Battery type | Pack |
| Battery | built-in |
| Battery technology | Li-Ion |
| Height | 10.03 cm |
| Width | 35.3 cm |
| Depth | 35.2 cm |
| Weight | 10.46 kg |
| Height of packaging (single piece) | 405 mm |
| Width of packaging (single piece) | 378 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 590 mm |
| Package weight (single piece) | 14.66 kg |