| Item no.: | 04161033 |
|---|---|
| Manuf. item no. | D-SO01-0019 |
Ecovacs DEEBOT T80 OMNI EU, black
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Vacuum & mop robot (Black) with All-in-One OMNI station, OZMO Roller with Water Renewal System, up to 18.000 Pa suction power, TruEdge 2.0 adaptive Edge Mopping, TruEdge 3D Sensor, ZeroTangle 3.0, AIVI 3D 3.0, Mop-lifting, Dynamic Hot Water Mop Washing.
Experience Next-Level Cleaning Effortlessly with OZMO ROLLER and ZeroTangle 3.0- OZMO ROLLER Instant Self-Washing Mopping Technology
- TruEdge 2.0 with 3D Edge Sensor
- 18,000Pa Suction Power
- ZeroTangle 3.0
- Carpet Care
The smart and agile technology allows DEEBOT to efficiently recognize, react and organize the cleaning movement
- AIVI 3D 3.0
- AI Instant Re-Mop 2.0
- Real-time Path Planning
Compact but Powerful station to further free-up your hands
- Temperature-Controlled Mop Washing 2.0
- 45°C Hot Air Drying
- 150-day maintenance-free mop washing tray
- Auto Empty
Fully Renewed ECOVACS HOME App for More Intuitive Interactions
- Brand new UI & 3D Map
- Switch cleaning mode at any time
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Suction & Cleaning |
| Product type | Robot hoover |
| Colour | black |
| Model description | DEEBOT T80 Omni |
| Hoover type | Robot hoover |
| Cleaning functions |
|
| Robot dust container volume | 220 ml |
| Robot water tank volume | 110 ml |
| Dust container volume station | 3 l |
| Fresh water volume station | 4 l |
| Dirty water volume station | 2.2 l |
| Acoustic level | 65 dB |
| Max. Height door threshold | 2 cm |
| Battery capacity | 6400 mAh |
| Battery life | 290 min |
| Loading time | 270 min |
| Charging station | yes |
| Suction station | yes |
| Brush attachment | yes |
| Power | 650 W |
| Suction power | 18000 Pa |
| Smart Home compatible | yes |
| Smart home system |
|
| Docking station height | 550 mm |
| Docking station width | 338 mm |
| Depth of docking station | 459 mm |
| Docking station weight | 7.6 kg |
| Mains connection | Protective contact plug, Type-E/F |
| Operating temperature min. | -5 °C |
| Operating temperature max. | 40 °C |
| Height | 98 mm |
| Width | 351 mm |
| Depth | 353 mm |
| Weight | 12.53 kg |
| Height of packaging (single piece) | 440 mm |
| Width of packaging (single piece) | 390 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 580 mm |
| Package weight (single piece) | 16.232 kg |