Ecovacs WINBOT mini 2 EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
ECOVACS WINBOT mini 2 (white/silver) is an intelligent window cleaning robot featuring an ultrasonic spray system, an innovative straight-and-steady climbing system, upgraded 4 corner brushes and WIN-SLAM 4.0 technology for effortless window cleaning
- Slimmest, Lightest WINBOT, Effortless Cleaning for Every Corner
- Powerful cleaning performance
- WIN-SLAM 4.0 Smart cleaning for effortless living
- 10-tier Protection System
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Model description | ECOVACS WINBOT MINI 2 |
| Battery / accumulator type | Li-Ion |
| Loading time | 150 min |
| Height of packaging (single piece) | 80 mm |
| Width of packaging (single piece) | 430 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 270 mm |
| Package weight (single piece) | 3.203 kg |