| Item no.: | 04161020 |
|---|---|
| Manuf. item no. | W-SO01-1007 |
Ecovacs WINBOT MINI EU, grey
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
ECOVACS MINI (Grey) is an intelligent window cleaning robot featuring an ultrasonic spray system, an innovative straight-and-steady climbing system, and WIN-SLAM 3.0 technology for effortless window cleaning.
Equipped with industry-leading technologies, the WINBOT MINI is one of the slimmest window cleaning robots available for your home. Its exclusive dualnozzles with ultrasonic spray system technology, combined with our WIN-SLAM 3.0 intelligent path planning, keep your windows looking as good as new. Additionally, the 9-stage safety features ensure that your windows remain visibly spotless, providing seamless, mark-free brilliance.
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | grey |
| Scope of delivery | Raamreinigingsrobot WINBOT MINI, voedingsadapter, kabel met karabijnhaak, microvezelreinigingsdoekjes, WINBOT-reinigingsoplossing 230 ml, handleiding |
| Model description | ECOVACS WINBOT Mini |
| Power supply | Mains operation |
| Mains connection | Protective contact plug, Type-E/F |
| Operating temperature min. | 0 °C |
| Operating temperature max. | 40 °C |
| Height | 55 mm |
| Width | 215 mm |
| Depth | 215 mm |
| Weight | 2107 g |
| Height of packaging (single piece) | 90 mm |
| Width of packaging (single piece) | 430 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 260 mm |
| Package weight (single piece) | 3.094 kg |