| Item no.: | 04161020 |
|---|---|
| Manuf. item no. | W-SO01-1007 |
Ecovacs WINBOT W2 PRO EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
ECOVACS W2 PRO is an intelligent window cleaning robot with advanced auto-spraying functionality, an innovative straight-and-steady climbing system, and WIN-SLAM 4.0 technology for effortless window cleaning.
Equipped with industry-leading technologies, the WINBOT W2 PRO is one of the smartest window cleaning robots on the market. Its exclusive triple nozzles with wide-angle spray atomisation technology, together with our WIN-SLAM 4.0 intelligent path planning, keeps your home's windows looking like new. What's more, the 10-stage safety features ensure that your windows stay visibly spotless, with seamless, mark-free brilliance.
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Scope of delivery | 1x raamreinigingsrobot W2 PRO, 1x voedingsadapter, 1x koord met karabijnhaak, 2x microvezelreinigingsdoekjes, 1x WINBOT-reinigingsoplossing 230 ml, 1x gebruiksaanwijzing, 1x opbergkoffer |
| Model description | ECOVACS WINBOT W2 PRO |
| Power supply | Mains operation |
| Mains connection | Euro plug, Type-C |
| Operating temperature min. | 0 °C |
| Operating temperature max. | 40 °C |
| Height | 77 mm |
| Width | 271 mm |
| Depth | 271 mm |
| Weight | 3.49 kg |
| Height of packaging (single piece) | 320 mm |
| Width of packaging (single piece) | 320 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 190 mm |
| Package weight (single piece) | 4.531 kg |