| Item no.: | 04161020 |
|---|---|
| Manuf. item no. | W-SO01-1007 |
Ecovacs WINBOT W2 PRO OMNI EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
The ECOVACS W2 PRO OMNI is an intelligent window cleaning robot equipped with a revolutionary base station, an innovative straight-and-steady climbing system, WIN-SLAM 4.0 technology for effortless cleaning, and the ability to charge while operating for uninterrupted performance.
Equipped with a unique and cutting-edge mutifunctional station, the WINBOT W2 PRO OMNI makes window cleaning efficient, safe and hassle-free like never before. Its exclusive triple nozzles with wide-angle spray atomisation technology, together with our WIN-SLAM 4.0 intelligent path planning, keeps your windows looking like new. What's more, the 12-stage safety features ensures that your windows stay visibly spotless, with seamless, mark-free brilliance.
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Scope of delivery |
1 raamreinigingsrobot W2 PRO OMNI 1 voedingsadapter 1 wischpad 1 WINBOT reinigingsoplossing 1 handleiding |
| Model description | ECOVACS WINBOT W2 PRO OMNI |
| Power supply | Battery operation |
| Battery / accumulator type | Li |
| Battery life | 110 min |
| Mains connection | Euro plug, Type-C |
| Operating temperature min. | 0 °C |
| Operating temperature max. | 40 °C |
| Height | 77 mm |
| Width | 270 mm |
| Depth | 270 mm |
| Weight | 7.19 kg |
| Height of packaging (single piece) | 400 mm |
| Width of packaging (single piece) | 390 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 300 mm |
| Package weight (single piece) | 9.108 kg |