| Item no.: | 04161019 |
|---|---|
| Manuf. item no. | W-SO01-0004 |
Ecovacs WINBOT W2S EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
WINBOT W2S – Smart Edge-to-Edge Cleaning. With TruEdge™ scrubbing, triple-nozzle wide-angle spray, and WIN-SLAM 4.0 navigation, WINBOT W2S delivers spotless results from corner to corner. A 10-stage safety system ensures worry-free shine every time.
- Technological innovation drives a new cleaning revolution and ushers in intelligent window cleaning
- Advanced intelligent innovations adapt to diverse household cleaning requirements
- 10-stage protection for added peace-of-mind
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Model description | ECOVACS WINBOT W2S |
| Power supply | Mains operation |
| Mains connection | Euro plug, Type-C |
| Height | 77 mm |
| Width | 271 mm |
| Depth | 271 mm |
| Weight | 3.1 kg |
| Height of packaging (single piece) | 340 mm |
| Width of packaging (single piece) | 190 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 330 mm |
| Package weight (single piece) | 4.822 kg |