| Item no.: | 04161019 |
|---|---|
| Manuf. item no. | W-SO01-0004 |
Ecovacs WINBOT W2S OMNI EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
WINBOT W2S OMNI-With TruEdge™ corner scrubbing, triple-nozzle wide-angle spray, and WIN-SLAM 4.0, it delivers a streak-free clean every time. The sleek docking station adds hands-free ease, and a 12-stage safety system
- Technological innovation drives a new cleaning revolution and ushers in intelligent window cleaning
- Advanced intelligent innovations adapt to diverse household cleaning requirements
- Unique, cutting-edge window cleaning station, a multi-functional dock to free your hands
- 12-stage protection for added peace-of-mind
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Model description | ECOVACS WINBOT W2S OMNI |
| Power supply |
|
| Battery / accumulator type | Li-Ion |
| Battery life | 110 min |
| Loading time | 180 min |
| Mains connection | Euro plug, Type-C |
| Height | 77 mm |
| Width | 271 mm |
| Depth | 271 mm |
| Weight | 7.27 kg |
| Height of packaging (single piece) | 410 mm |
| Width of packaging (single piece) | 380 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 300 mm |
| Package weight (single piece) | 9.073 kg |