Ecovacs WINBOT W3 OMNI EU, white
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
The WINBOT W3 OMNI redefines window cleaning with its Multifunctional Station and industry-first Vortex Wash for automatic wiping pad cleaning, making the process effortless and hands-free. Equipped with TruEdge Technology, Three-Nozzle Wide-Angle Spray, and WIN-SLAM 5.0 for real-time obstacle detection, it ensures edge-to-edge, full-surface cleanliness in diverse spaces. With a minimalist design and 12-stage protection system, it combines style, performance, and complete peace of mind.
- Revolutionary multifunctional station with Vortex Wash, first-ever automatic Wiping Pad wash for completely hands-free cleaning
- Triple innovations for a deeper clean: WIN-SLAM 5.0, TruEdge, and Three-Nozzle Wide-Angle Spray Technology
- Intuitive interaction, instant control
- 12-stage protection for added peace-of-mind
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Household |
| Product type | Window cleaner |
| Colour | white |
| Model description | ECOVACS WINBOT W3 OMNI |
| Battery / accumulator type | Li-Ion |
| Battery life | 130 min |
| Loading time | 180 min |
| Battery category | Portable battery |
| Number of batteries | 1 pieces |
| Battery Capacity | 4500 mAh |
| Battery type | Pack |
| Battery | built-in |
| Battery technology | Li-Ion |
| Height | 76 mm |
| Width | 270 mm |
| Depth | 270 mm |
| Weight | 10.1 kg |
| Height of packaging (single piece) | 500 mm |
| Width of packaging (single piece) | 400 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 420 mm |
| Package weight (single piece) | 15.55 kg |