Synology D4ER01-64G memory module 64 GB 1 x 64 GB DDR4 ECC
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Synology D4ER01-64G. Component for: NAS/storage server, Internal memory: 64 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 64 GB, Internal memory type: DDR4, ECC
Always select authentic Synology memory modules from local distributors for optimum compatibility and reliability. Installation of non-Synology memory modules can lead to system instability or boot failures. Synology will not provide complete product warranty or technical support if non-Synology memory modules are used for memory expansion. For more information on memory upgrade limitations,
Specifications
| Manufacturer | SYNOLOGY |
|---|---|
| Product type | Memory Modules |
| Storage capacity | 64 GB |
Other features
| Warranty period | 5 year(s) |
|---|
Features
| Internal memory | 64 GB |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Component for | NAS/storage server |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Compatible products | SA6400 |