| Item no.: | 14017595 |
|---|
ATEN 2L-7D02UH21X4 Secure HDMI KVM Cable Kit
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Kabel Kit zum Anschluß an HDMI Secure KVM
Das sichere KVM-Kabel-Kit 2L-7D02UH21X4 bietet hochwertige Datenverbindungen zwischen den universellen sicheren KVM Switche PSD PP v4.0 von ATEN und Ihren HDMI-Servern und Computern.
Das Kabel-Kit ermöglicht den Anschluss von Video, USB-Tastatur/Maus/CAC und Audio (Lautsprecher) und liefert Auflösungen von bis zu 8K bei 60 Hz und 4K bei 120 Hz.
Specifications
| Manufacturer | ATEN |
|---|---|
| Product group | Kabel |
| Product type | KVM-Kabel |
| Colour | black |
| Length | 1.8 m |
| Scope of delivery | 1x 2L-7D02UH21X4 1,8 m USB Ultra High Speed HDMI Secure KVM-Kabel-Kit |
| Height | 24 mm |
| Width | 330 mm |
| Depth | 450 mm |
| Weight | 290 g |
| Height of packaging (single piece) | 24 mm |
| Width of packaging (single piece) | 330 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 450 mm |
| Package weight (single piece) | 0.29 kg |
ATEN brand products have a high security standard and are therefore often used in the fields of broadcasting and media, education, transport as well as in government bodies or other comparable companies and institutions.
ATEN company specializes in connectivity and management solutions. These include KVM switches, remote maintenance solutions, image transmission products, USB peripherals and data communication products.