| Item no.: | 14017599 |
|---|
ATEN 2L-7D02UHX4 USB HDMI Secure KVM Kabel Set
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Kabel Kit zum Anschluß an HDMI Secure KVM
Das 2L-7D02UHX4 Secure KVM Kabel-Set bietet hochwertige Datenverbindungen zwischen dem Secure KVM Switch und Ihren HDMI Servern und Computern. Das TAA-konforme Kabel-Set ermöglicht den Anschluss von Video, USB-Tastatur/Maus/CAC und Audio (Lautsprecher) und bietet eine hervorragende Leistung mit ATEN PSS PP v3.0 Secure KVM Switches.
Specifications
| Manufacturer | ATEN |
|---|---|
| Product group | Kabel |
| Product type | KVM-Kabel |
| Colour | black |
| Length | 1.8 m |
| Scope of delivery | 1 x 2L-7D02UHX4 1,8 m USB HDMI Secure KVM kabelset |
| Weight | 270 g |
| Height of packaging (single piece) | 30 mm |
| Width of packaging (single piece) | 180 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 200 mm |
| Package weight (single piece) | 0.29 kg |
ATEN brand products have a high security standard and are therefore often used in the fields of broadcasting and media, education, transport as well as in government bodies or other comparable companies and institutions.
ATEN company specializes in connectivity and management solutions. These include KVM switches, remote maintenance solutions, image transmission products, USB peripherals and data communication products.