| Item no.: | 19071675 |
|---|---|
| Manuf. item no. | 902.0253 |
BACHMANN Desk1 3x Schutzkontakt, USB-Charger, GST18 0,2m
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
DESK1 Schutzkontakt-Steckdosenleiste für Tischmontage 3xCEE7/3 mit USB-Charger A/C
DESK Steckdosenleiste - 3x Schutzkontaktsteckdosen 35° schwarz - 1xUSB A/C 22W Charger - Zuleitung 0,2m H05VV-F3G1,5mm² schwarz mit GST18 Stecker - mit BACHMANN Logo - verpackt im Karton
Specifications
| Manufacturer | BACHMANN |
|---|---|
| Product group | Steckdosenleisten |
| Product type | Aufbau-Anschlussfelder DESK1 |
| Colour | black |
| Length | 0.2 m |
| ON/OFF Switch | nein |
| Number of socket pots | 3 |
| Socket type | Schutzkontakt, CEE 7/3, Typ-F |
| USB Charger | ja |
| Number of USB connections | 2 |
| Material (casing) | aluminiumprofiel |
| Colour (Cable) | schwarz |
| Plug type | Installationssteckverbinder 3-polig |
| Regional use | Deutschland, Österreich, Niederlande |
| Weight | 656 g |
| Height of packaging (single piece) | 90 mm |
| Width of packaging (single piece) | 90 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 340 mm |
| Package weight (single piece) | 0.667 kg |
The BACHMANN brand stands for customer-oriented electrotechnical components and systems.
In the development and manufacture of the products, emphasis is also placed on future topics such as energy management and energy efficiency for data centers and industry as well as building installation systems. The company benefits from almost 70 years of experience in the electronics industry.