D-Link DGS-1100-10MPV2 10-Port PoE+ Gigabit Smart Switch 130W
Login
In stock - available for delivery within a few days
Ordered by 2 p.m. - usually shipped the same day
Item no. 21182221
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DGS-1100-10MPV2/E
EAN 790069467851
Item weight 2.326 kg
Description
Einfach. Unkompliziert. Smart.
Benutzerfreundliche Weboberfläche
DGS-1100-10MPV2
  • 8x 1000Base-T 802.3af/802.3at PoE
  • 2x SFP
  • 130W PoE budget
10-Port Layer2 PoE+ Gigabit Smart Switch
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerk-Switches
Product type Netzwerk-Switch
Colour black
Network standard Gigabit Ethernet
LAN (Mbps) 10/100/1000
Quantity of ports 10
Gigabit Ethernet Ports RJ-45 8
Free slots for SFPs 2
Power over Ethernet (PoE) ja
Quantity of PoE ports 8
Max. PoE output power (total) 130 W
Power supply Netzbetrieb
Mains connection Kaltgeräte-Anschluss
Height 44 mm
Width 280 mm
Depth 180 mm
Weight 1.257 kg
Height of packaging (single piece) 110 mm
Width of packaging (single piece) 360 mm
Depth of packaging (single piece) 340 mm