D-Link DGS-1100-26MPV2 26-Port PoE+ Gigabit Smart Switch
Login
In stock - available for delivery within a few days
Ordered by 2 p.m. - usually shipped the same day
Item no. 21182225
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DGS-1100-26MPV2/E
EAN 790069467868
Item weight 3.688 kg
Description
Einfach. Unkompliziert. Smart.
Benutzerfreundliche Weboberfläche
DGS-1100-26MPV2
  • 24x 1000Base-T 802.3af/802.3at PoE
  • 2x Combo
  • 370W PoE budget
26-Port Layer2 PoE+ Gigabit Smart Managed Switch
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerk-Switches
Product type Netzwerk-Switch
Colour black
Network standard Gigabit Ethernet
LAN (Mbps) 10/100/1000
Quantity of ports 26
Gigabit Ethernet Ports RJ-45 24
Free slots for SFPs 2
Power over Ethernet (PoE) PoE+ (IEEE 802.3at)
Quantity of PoE ports 24
Max. PoE output power (total) 370 W
Management Smart
Power supply Netzbetrieb
Mains connection Kaltgeräte-Anschluss
Height 44 mm
Width 440 mm
Depth 208 mm
Weight 2.557 kg
Height of packaging (single piece) 100 mm
Width of packaging (single piece) 380 mm
Depth of packaging (single piece) 510 mm