D-Link DGS-3130-54TS/E 54Port Switch, Layer 3 Gigabit Stack (SI)
Login
Deliverable approx. 05/27/2026
Item no. 21182278
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DGS-3130-54TS/E
EAN 790069470028
Item weight 6.041 kg
Description
54-Port Layer 3 Gigabit Stack Switch (SI)
  • 48 x 10/100/1000BASE-T
  • 2 x 10GBASE-T
  • 4 x 10G SFP+
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerkkomponenten
Product type Netzwerk-Switch
Colour silver
Network standard Gigabit Ethernet
Quantity of ports 54
Gigabit Ethernet Ports RJ-45 48
10 Gigabit Ethernet Ports RJ-45 2
Free slots for SFPs 4
Power supply Externes Netzteil
Mains connection Kaltgeräte-Anschluss
Height 44 mm
Width 440 mm
Depth 290 mm
Height of packaging (single piece) 130 mm
Width of packaging (single piece) 460 mm
Depth of packaging (single piece) 510 mm