D-Link DXS-1210-12SC 10G SFP+ Switch 12-Port Smart Managed 2x Combo
Login
Deliverable approx. 05/27/2026
Item no. 21182280
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DXS-1210-12SC/E
EAN 790069467646
Item weight 4.07 kg
Description
10 Gigabit Ethernet Smart Managed Switch
  • 10x 10G-SFP+ Port
  • 2x kombinierter 100/1000/2.5G/5G/10GBASE-T/SFP+ Port
  • Switchkapazität 240 Gbit/s
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerkkomponenten
Product type Netzwerk-Switch
Colour black
Network standard 10 Gigabit Ethernet
LAN (Mbps) 10000
Quantity of ports 12
10 Gigabit Ethernet Ports Fibre 12
Power over Ethernet (PoE) nein
Dimensions (HxWxD) 440 x 210 x 44 mm
Power supply Netzbetrieb
Mains connection Kaltgeräte-Anschluss
Operating temperature min. -5 °C
Operating temperature max. 50 °C
Height 44 mm
Width 440 mm
Depth 210 mm
Weight 2.73 kg
Height of packaging (single piece) 100 mm
Width of packaging (single piece) 320 mm
Depth of packaging (single piece) 540 mm