| Item no.: | 04161033 |
|---|---|
| Manuf. item no. | D-SO01-0019 |
Ecovacs DEEBOT X9 PRO OMNI EU, black
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
Vacuum & mop robot (black) with All-in-One OMNI station incl. cleaner dosage, OZMO Roller, Blast Technology (16.600 Pa + Max. Airflow), ZeroTangle 3.0, Triple Lift (Mopp, Side Brush, Main Brush), AIVI 3D 3.0 OMNI-Approach Technology, AI Stain Detection 2.0, TruEdge 2.0, Videomanager, dynamic Hot Water Mop Washing, YIKO GPT
- BLAST (Boosted Large-Airflow Suction) Technologie
- OZMO Roller Water Renewal Mopping System
- Triple Lifting (Mop Roller, Brush, Side Brush)
- TruEdge 2.0 adaptive edge cleaning
- ZeroTangle 3.0 Anti-Tangle Technology
- AIVI 3D 3.0 OMNI-Approach Technolgy
- Advanced compact OMNI station
Specifications
| Manufacturer | Ecovacs |
|---|---|
| Product group | Suction & Cleaning |
| Product type | Robot hoover |
| Colour | black |
| Model description | DEEBOT X9 PRO OMNI |
| Hoover type | Robot hoover |
| Cleaning functions |
|
| Robot dust container volume | 220 ml |
| Robot water tank volume | 110 ml |
| Dust container volume station | 3 l |
| Fresh water volume station | 4 l |
| Dirty water volume station | 2.2 l |
| Acoustic level | 65 dB |
| Max. Height door threshold | 2 cm |
| Battery capacity | 6400 mAh |
| Battery life | 150 min |
| Loading time | 180 min |
| Charging station | yes |
| Suction station | yes |
| Brush attachment | yes |
| Suction power | 100 W |
| Suction power | 16600 Pa |
| Smart Home compatible | yes |
| Smart home system |
|
| Docking station height | 50 cm |
| Docking station width | 33.8 cm |
| Depth of docking station | 45.9 cm |
| Docking station weight | 7.8 kg |
| Mains connection | Protective contact plug, Type-E/F |
| Number of batteries | 1 pieces |
| Battery | built-in |
| Battery technology | Li-Ion |
| Operating temperature min. | -5 °C |
| Operating temperature max. | 40 °C |
| Height | 98 mm |
| Width | 353 mm |
| Depth | 352 mm |
| Weight | 12.79 kg |
| Height of packaging (single piece) | 410 mm |
| Width of packaging (single piece) | 570 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 390 mm |
| Package weight (single piece) | 16.654 kg |