ROLINE ProSecure III BatteryPack 3000RM2U für 19-Zoll: 2000RM2HE und 3000RM2HE
Login
Deliverable approx. 08/17/2026
This item is transported on a pallet; additional shipping costs will be charged!
Item no. 19401079
Brand / Manufacturer ROLINE
Manuf. item no. 19.40.1079
EAN 7611990130610
Item weight 46 kg
Description
Externe Batterieeinheit für ROLINE ProSecure Rackmount USVs
verwendbar für die Typen:
ROLINE ProSecure III 2000RM2HE und
ROLINE ProSecure III 3000RM2HE
Windows NT/ 2k / XP / 7 / 8 / 10 Server 2003 / 2008 / 2012 x86/x64,
MAC OS X (Intel) 10.6.x, 10.7.x, 10.8.x Mountain Lion, 10.9.x MavericksMAC OS,
Ersatzbatterien
Specifications
Manufacturer ROLINE
Product group USV - ext. Batterieeinheiten
Product type USV Batterie
Colour black
Scope of delivery Ext.Einheit, Kabel
Dimensions (HxWxD) 428 x 635 x 84 mm
Mounting form 19" Rackmount
Mains connection Systemstecker, Proprietär
Battery category Industriebatterie
Number of batteries 16 pieces
Battery Voltage 12 V
Battery Capacity 7 Ah
Battery type Pack
Battery eingebaut
Battery technology Blei-Säure
Height 428 mm
Width 635 mm
Depth 84 mm
Weight 38 kg
Height of packaging (single piece) 200 mm
Width of packaging (single piece) 500 mm
Depth of packaging (single piece) 700 mm