TELTONIKA PR4DU22K 1,25G SFP GBIC MM 550m
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
1.25 Gb/s SR SFP TX TRANSCEIVER
Anschluss: Duplex-LC
Unterstützte Medien: Multimode-Glasfaser
Datenrate: 1,25 Gb/s
Max. Leistungsaufnahme: < 1 W
Kabellänge: Bis zu 550 m Reichweite über 50/125 μm Multimode-Faser
Betriebsfeuchtigkeit: 5 bis 85 %
TX-Wellenlänge: 850 nm
Temperaturbereich: -40 °C bis +85 °C
Gehäuse: Vollmetallgehäuse für geringe elektromagnetische Störungen
Specifications
| Manufacturer | Teltonika |
|---|---|
| Product group | Netzwerkkomponenten |
| Product type | SFP (Mini-GBIC)-Transceiver-Modul |
| Operating temperature min. | -40 °C |
| Operating temperature max. | 85 °C |
| Height | 13.35 mm |
| Width | 13.68 mm |
| Depth | 56.33 mm |
| Height of packaging (single piece) | 20 mm |
| Width of packaging (single piece) | 50 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 90 mm |
| Package weight (single piece) | 0.018 kg |
Teltonika develops IoT connectivity solutions for the world of tomorrow. With over 25 years of market expertise, Teltonika brings its vision and know-how to the development of innovative products that provide seamless connectivity, easy integration and remote management capabilities for industrial solutions worldwide.