TELTONIKA PR4JR20K 1,25G RJ45 SFP GBIC
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
1.25 Gb/s COPPER RJ45 SFP TRANSCEIVER
Anschluss: RJ-45
Datenrate: 1,25 Gb/s
Max. Leistungsaufnahme: 2,0 W
Kabellänge: bis zu 100 m
Luftfeuchtigkeit im Betrieb: 5 bis 95 %
Temperaturbereich: -40 °C bis +70 °C
Gehäuse: Vollmetallgehäuse für geringe elektromagnetische Störungen
Specifications
| Manufacturer | Teltonika |
|---|---|
| Product group | Netzwerkkomponenten |
| Product type | SFP (Mini-GBIC)-Transceiver-Modul |
| Colour | silver |
| Operating temperature min. | -40 °C |
| Operating temperature max. | 70 °C |
| Height | 13.35 mm |
| Width | 14.5 mm |
| Depth | 69 mm |
| Weight | 23 g |
| Height of packaging (single piece) | 30 mm |
| Width of packaging (single piece) | 40 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 90 mm |
| Package weight (single piece) | 0.026 kg |
Teltonika develops IoT connectivity solutions for the world of tomorrow. With over 25 years of market expertise, Teltonika brings its vision and know-how to the development of innovative products that provide seamless connectivity, easy integration and remote management capabilities for industrial solutions worldwide.