D-Link DGS-1005P/E 5-Port PoE+ Switch Gigabit, 4 PoE+ Ports, 60W
Login
In stock - available for delivery within a few days
Ordered by 2 p.m. - usually shipped the same day
Item no. 21140403
Brand / Manufacturer D-LINK
Manuf. item no. DGS-1005P/E
EAN 790069440984
Item weight 0.85 kg
Description
  • 5x Gigabit-Ethernet-Port (4x PoE+-Port)
  • PoE+, 60 W PoE-Kapazität
  • Switch Fabric: 10 Gbit/s
  • Unkomplizierte Plug-and-Play-Installation
Schnell. Kompakt. Praktisch.
Specifications
Manufacturer D-LINK
Product group Netzwerk-Switches
Product type Netzwerk-Switch
Colour black
Network standard Gigabit Ethernet
LAN (Mbps) 10/100/1000
Quantity of ports 5
Gigabit Ethernet Ports RJ-45 5
Power over Ethernet (PoE) PoE+ (IEEE 802.3at)
Quantity of PoE ports 4
Max. PoE output power per port 30 W
Max. PoE output power (total) 60 W
Mounting form Desktop
Management nein
Power supply Netzbetrieb
Mains connection Kaltgeräte-Anschluss
Height 28 mm
Width 100 mm
Depth 98 mm
Weight 760 g
Height of packaging (single piece) 70 mm
Width of packaging (single piece) 210 mm
Depth of packaging (single piece) 160 mm