| Item no.: | 21150835 |
|---|---|
| Manuf. item no. | 21.15.0835 |
ROLINE Keystone 19'' Module frame, 24 Ports, shielded, grey
Please log in to see our prices and to be able to order. Delivery only to industry, trade, crafts, public institutions, authorities and comparable institutions. No sale to private individuals!
LoginDescription
19" Keystone patch panel with 24 ports (shielded version).
- 19" Patch panel frame panel module frame for keystone jacks
- Assembling of cables and keystones takes place over LSA-plus
- Colour code on the keystone jacks, based on the standard EIA/TIA 568 A and 568 B
- 24 ports
- Colours: Light grey
- Remark: Keystones are not included. Please order them separately.
Specifications
| Manufacturer | ROLINE |
|---|---|
| Product group | Connection technology TP |
| Product type | Patchpanel Cat.6 / Class E |
| Colour | grey |
| Shield type | Screened |
| Cabinet system | 19"-Technique |
| Quantity of ports | 24 |
| Assembly cable connection | Krone LSAplus |
| Modular assembly | yes |
| Connection direction | Straight |
| Height | 44 mm |
| Width | 482.6 mm |
| Depth | 109 mm |
| Weight | 644 g |
| Height of packaging (single piece) | 80 mm |
| Width of packaging (single piece) | 90 mm |
| Depth of packaging (single piece) | 500 mm |
| Package weight (single piece) | 0.819 kg |